X
تبلیغات
زولا

آوا نیوز

avanews

عکس هایی از آشوب آشوبگران در تهران

شهدای مورد نظر میرحسین موسوی، چه کسانی هستند؟

آقای میرحسین موسوی امروز یکبار دیگر هم اسیر توهم شد و با فرافکنی جالب و مضحکی، همه اتفاقات و آشوب‌های چند روز اخیر را بر گردن طرف مقابل انداخت!

موسوی امروز بعد از سکوت چند روزه خود در قبال آتش زدن بانکها و اتوبوسها و اموال عمومی و آشوب و بلوا در کشور (که علت و ریشه همه آنها، اعتراض غیرقانونی و غیرمستند او به نتیجه انتخابات است) ابتدا سعی کرد حساب خودش را از آشوبگران جدا کند، اما بلافاصله همه تقصیرات را متوجه حامیان احمدی‌نژاد کرد و بدون ارائه حتی یک مدرک برای ادعای خود گفت:«حساب ما از کسانی که با آشوب و تخریب اموال خصوصی و عمومی فضای جامعه را متشنج کنند و آن را به سوی هرج و مرج ببرند جداست. بلکه اطلاعاتی که به دست ما رسیده است نشان می‌دهد این اصحاب تقلب و دروغ هستند که برای تکمیل طرح خود به بانک ها و ادارات و اموال مردم حمله می کنند و آنها را تخریب می نمایند!»

کدام اطلاعات؟ آقای موسوی با استناد به چه اطلاعات و مدارکی ادعا می‌کند که حامیان دولت به بانک‌ها و ادارات و مردم حمله می‌کنند؟ به نظر شما اگر آقای موسوی تنها یک دلیل و مدرک معتبر برای ادعاهای عجیب خود داشت، از انتشار آنها دریغ می کرد؟

لازم به توضیح نیست که جناب موسوی این‌بار هم همانند ماجرای تقلب در انتخابات تنها به کلی‌گویی و ادعای بدون مدرک متوسل شده و هیچ دلیلی برای اثبات ادعای جدید خود ارائه نکرده است. ای کاش لااقل آقای موسوی اندازه‌ای وجدان و انصاف داشت و برای اثبات بی‌گناهی خود، دیگران را متهم نمی‌کرد و برای خاموش کردن آتش فتنه‌ای که خود باعث و بانی آن است، دست از ادامه لجاجت برمی‌داشت.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس، همچنین در بیانیه امروز خود، با اهانتی آشکار به شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، افراد کشته شده‌ای را که با هجوم به پایگاه بسیج قصد تخلیه و به غارت بردن سلاح‌های آنرا داشتند، جزو شهدای کشور دانست و اظهار داشت:«طی روزهای گذشته و در نتیجه برخوردهای غیرقانونی و خشونت بار با منتقدان و معترضان نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری شماری از هموطنانمان مصدوم و تعدادی نیز به شهادت رسیده‌اند!»

ما هم از کشته شدن هم‌وطنان خود ناراحتیم، اما آیا جای این سوال در اظهارات مهندس موسوی خالی نیست که چه کسی زمینه چنین اتفاقاتی را فراهم کرده‌ است و چه کسی برای رسیدن به جاه و مقام آنهم به صورت کاملا غیرقانونی، مردم را قربانی جاه‌طلبی‌های خود می‌کند؟ تا جایی که تصاویر و فیلم منتشر شده از این حادثه به وضوح نشان می‌دهد، مهاجمان قصد ورود به ساختمان پایگاه بسیج را داشته و حتی به سمت آن کوکتول‌مولوتف پرتاب می‌کردند! افراد بسیجی داخل ساختمان هم به سمت آنهایی که وارد محوطه پایگاه شده بودند، تیراندازی ‌کردند.

اما آقای موسوی طوری ادعا کرده‌اند که گویا نیروهای بسیج در خیابان‌های تهران مشغول آدم‌کشی و قتل و غارت هستند! اگر اینگونه بود، این نیروها بایستی دیروز هم وارد عمل می شدند و با آشوبگران سبزپوشی که به مردم بی‌گناه در میدان و خیابان آزادی حمله می‌کردند، برخورد می‌کردند!

سوال ما از آقای موسوی اینست که این شهدای مورد نظر شما، چرا قصد ورود به ساختمان پایگاه بسیج را داشتند؟ آنها قرار بود با سرقت سلاح‌های گرم به چه اقداماتی در کشور دست بزنند؟ شما همین امروز حساب خودتان را از اوباش و غارتگران جدا کردید و ادعا کردید که همه حامیان شما، مشغول راهپیمایی آرام و مسالمت آمیز بودند، پس آن چند نفری که وارد محوطه بسیج شده بودند، جزو کدام دسته و کدام گروه بودند؟ جزو حامیان آرام شما یا جزو باند اراذل و اوباش؟ اگر جزو حامیان آرام شما نبودند، پس چرا از آنها حمایت می‌کنید و آنها را جزو شهدای کشور می‌نامید؟!

مهندس موسوی در ادامه بیانیه خود همچنین در توجیهی جالب، حجم انبوه تبلیغات رسانه‌های خارجی را در حوادث اخیر، ناشی از عملکرد رسانه‌های داخلی دانست و تلاش کرد تناقض رفتاری خود را در همراهی و همنوایی و مصاحبه با رسانه‌های غربی توجیه کند، اما هیچ اشاره‌ای به نقش آن رسانه‌ها از جمله بی‌بی‌سی فارسی در ادامه فضای تشنج و آشوب در کشور نکرد!

ظاهرا خیال‌پردازی‌های آقای موسوی قرار نیست به این زودی‌ها تمام شود و گویا ایشان خواب‌های دیگری هم برای ادامه ادعاهای غیرقانونی خود دیده‌اند. اشکالی ندارد، این چند روز هم می‌گذرد اما آنچه از مجموع این حوادث باقی می‌ماند، خاطرات تلخی است که از نخست وزیر محبوب دوران دفاع مقدس در اذهان مردم ایران حک می‌شود. بی‌شک بخش زیادی از آرای میرحسین موسوی، مربوط به افرادی است که بخاطر تعلق به خاطرات آن سالها به او رای داده بودند، آیا مردم حزب‌الله، انقلابی، مسلمان و مستضعف کشور، که بخاطر آرمان‌ها و امام و شهدا، به میرحسین موسوی رای دادند، امروز از حرکات غیرقانونی و ادعاهای کذب او خوشحالند و باز هم از او حمایت می‌کنند؟

تصاویر زیر مربوط است به حامیان کاملا آرام جناب مهندس موسوی در حال سنگ پراکنی و ورود غیرقانونی به محوطه بسیج، لطفا از عبارت اراذل و اوباش درباره آنها استفاده نکنید!

7d2235f3f7a173e347255ef44e1451f405097d56

be01f053185c0a61e5a641544c354509517c3248

حملات هواداران موسوی به مردم پس از قطعی شدن شکست و انتشار نامه هاشمی
اسیدپاشی به صورت 3 دختر جوان، حمله به اتومبیل رضازاده و...

گزارش‌های خبرنگاران رجانیوز از سطح شهر تهران و برخی شهرستان‌های دیگر حاکی است، پس از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی، حملات هواداران میرحسین موسوی علیه مردم و حامیان دکتر احمدی‌نژاد به شدت افزایش یافته و در برخی موارد با خارج شدن از حالت عادی، صورت وحشیانه به خود گرفته است.

اسید پاشی به سمت 3 دختر جوان محجبه، حمله عمد به موتور سوار حامی احمدی‌نژاد، حمله به اتومبیل رضازاده و... تنها بخشی از این اقدامات است که در راستای تمرین آشوب‌آفرینی و تدارک شکست قطعی انجام می‌شود.

تجربه انتخابات 84

چهار سال پیش احمدی‌نژاد و اکبر رفسنجانی به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند. هزینه های میلیاردی ستاد هاشمی، دفاع همه جانبه جریانات معلوم دار از وی و موج تخریب علیه احمدی‌نژاد، از مشخصه های عمده انتخابات ریاست جمهوری نهم بود.

اما حامیان احمدی‌نژاد به جای غوغاسالاری، در میدان های شهرهای مختلف حاضر شدند و با مردم به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کردند. آنها تواستند بسیاری از مطالب را به مردم منتقل کنند و بدین صورت بود که حامیان مردمی رئیس‌جمهور، نقشی اساسی در پیروزی دکتر احمدی‌نژاد ایفا کردند.

انتخابات دهم

رقیب قدیمی احمدی‌نژاد در انتخابات دهم تلاش کرد تا از تجربیات انتخابات پیشین بهره گیرد. خارج کردن فضای شهرها از فضای بحث و گفت‌وگو از یک سو و تلاش برای بر هم زدن مناظره های انتخاباتی صدا و سیما از سوی دیگر در دستور کار رقیب قرار گرفت.

اما در حالی که حامیان احمدی‌نژاد همچون انتخابات پیشین در میدان ها حاضر می شوند، حامیان موسوی هفته هاست که از فضای گفت وگو در شهرها فرار می کنند. آنها به فرمان ستادهای مرکزی، سبزپوش شده اند و از ساعات ابتدایی شب تا نیمه های شب به خیابان گردی می پردازند.

مدتهاست که حامیان موسوی بدون آنکه با مردم مواجه شوند و از برنامه های موسوی و نقد احمدی‌نژاد بگویند، فحاشی می کنند و با ایجاد حرکات ناموزون فضای شهرها را مخدوش می کنند.

فرمان تغییرات ناگهانی ستادهای موسوی

در شبهای اخیر، رقص و پایکوبی، فحاشی و ایجاد فضای مسموم در سطح شهرها به ویژه تهران، توسط سبزپوشان گسترش یافته است. هرچند این مسائل جدید نیست و مدتهاست که توسط حامیان میرحسین شروع شده است، اما اخبار نگران کننده، حاکی از سنگ پراکنی، استفاده از زنجیر، حمله به حامیان احمدی‌نژاد و یا افراد با ظاهر حزب اللهی توسط چاقو و شکستن شیشه ها هر روز بیشتر شنیده می‌شود.

اگر تا پیش از این، احساسی کردن فضا، تاکتیکی انتخاباتی به منظور مقابله با حامیان احمدی‌نژاد بود، به نظر می رسد فعالیت‌های اینچنینی هدفی دیگر را دنبال می کند.

بر اساس نظرسنجی نهادهای مختلف، پس از مناظره های انتخاباتی رشد آرای موسوی کاملاً متوقف شده و شیب نزولی گرفته است. اما سونامی احمدی‌نژاد در سراسر کشور به راه افتاده است. حضور تاریخی و گسترده مردم در شهرهای اصفهان، تبریز، ارومیه، ساری، اهواز و پایتخت نتایج این نظرسنجی ها را تأیید می کند.

اهداف اصلی پروژه اغتشاش

به نظر می رسد، طراحان اغتشاش دو هدف عمده را پیگیری می کنند. اولین هدف، ایجاد آشوب در کشور پیش از انتخابات به منظور تأثیرگذاری احتمای بر انتخابات و فرار از شکست است. دومین هدف، تمرین آشوبهای خیابانی و فراهم کردن فضایی برای روز پس از انتخابات است.

مخالفان احمدی‌نژاد که خود را بازنده قطعی انتخابات می دانند، تلاش می کنند تا شکست خود را با آشوبی سراسری و تحمیل شرایطی همانند 18تیرماه به نظام جبران کنند.

نقش جدید هاشمی رفسنجانی

هرچند فرزندان و اطرافیان رفسنجانی به صورت گسترده و آشکار برای تخریب احمدی‌نژاد و حمایت از موسوی فعالیت می کردند اما هاشمی تلاش می کرد از دخالت علنی در انتخابات خودداری کند. با این حال، اظهارات افشاگرانه احمدی‌نژاد در مناظره تلویزیونی با موسوی موجب شد، وی شخصا وارد عرصه تخریب احمدی‌نژاد شود، به طوری که در نامه روز گذشته خود به طور غیرمستقیم تهدید به ایجاد آشوب و درگیری کرد.

تشدید فضای آشوب پس از نامه هاشمی رفسنجانی

گزارش‌های متعدد خبر از حملات گسترده و متعدد سبزپوشان به مردم است. در آخرین مورد حامیان موسوی، امروز به 3 دختر محجبه حمله کرده و به صورت آنها اسید پاشیده اند. این حمله در منطقه بلوار کشاورز انجام شده و حمله‌کنندگان از طبقه دوم یک مؤسسه آموزش زبان انگلیسی به طرف این دختران جوان اسید پاشیده‌اند که در اثر این اقدام وحشیانه، صورت یکی از این 3 نفر، به صورت شدیدی سوخته است.

شب گذشت نیز اوباش به اتومبیل حسین رضازاده حمله کردند و خسارات زیادی وارد آوردند. رضازاده دو روز پیش در اجتماع میلیونی حامیان دکتر احمدی‌نژاد در مصلای تهران حضور یافته بود.

همچنین پس از پایان این همایش میلیونی، یکی از موتورسوارانی که تصاویر دکتر احمدی‌نژاد را بر روی موتور خود نصب کرده بود، توسط خودروی پژوی حامی موسوی به شدت مورد حمله قرار گرفت و ضارب از محل متواری شد. در حال حاضر این موتورسوار در بخش icu یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است.

آسیب‌دیدگان اکنون در بیمارستان پارس بستری هستند. همچنین نیروهای ستاد موسوی در برخی نقاط مرکزی و شمالی شهر مستقر شده و به مردم حمله می کنند. حمله وحشیانه در ظهر امروز به یک جوان موتور سوار در میدان انقلاب تهران، حمله به پیرمرد حامی احمدی‌نژاد در پل سیدخندان، شکستن شیشه و یا خط انداختن با اسپری روی ماشین‌هایی که عکس دکتر احمدی‌نژاد را نصب کرده‌اند، در برخی مناطق جزء آخرین موارد گزارش شده است.

هرچند تعداد اراذل و اوباشی که مشغول ایجاد ناامنی در پایتخت هستند، زیاد نیست اما نحوه حرکات این افراد کاملاً سازماندهی شده به نظر می رسد. رویگردانی قاطبه مردم در مناطق جنوب شهر و مذهبی سبب شده است تا طبق یک برنامه از پیش تعیین شده توسط ستادهای موسوی، حامیان موسوی از تمامی نقاط تهران افراد را به سمت میدان های مرکزی بکشانند و سپس تعدادی از اراذل و اوباش در ازدحام موجود به تهدید و ایجاد رعب بپردازند.

به نظر می رسد، طراحان آشوب در تلاش هستند از همه پتانسیل خود استفاه کنند تا احمدی‌نژاد را از ورود مجدد به «منطقه ممنوعه» بازدارند.

افرادی که رقیب خود را با بنی صدر مقایسه می کنند، اکنون به روش بنی صدر رسماً اعلام فتنه خیابانی کرده و با استفاده از «شعبان بی مخ»ها به جان مردم افتاده اند. طرح علنی بحث «آشوب» و پیگیری این پروژه خطرناک باید با پاسخ بزرگان نظام، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مواجه شود.

 

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 25 تیر‌ماه سال 1388 ساعت 05:57 ب.ظ | نویسنده: محمد | چاپ مطلب
نظرات (1)
سه‌شنبه 30 تیر‌ماه سال 1388 07:45 ب.ظ
لجن سبز
امتیاز: 1 0
لینک نظر
مرگ بر هوادارهای وحشی پیرحسین
مرگ برموسوی عوامفریب
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد